SGU

První popis:


Po odhalení záhady devátého chevronu Hvězdné brány se tým průzkumníků vydává na loď bez posádky jménem Destiny, kterou na vrcholu své civilizace vypustili Antikové. Spustili tak velký experiment, který nebyl nikdy dokončen.

Prostý průzkum se mění v nekonečnou misi, jakmile si posádka ve Stargate Universe uvědomí, že z lodi není možnost návratu na Zemi a že se musí na palubě lodi postarat sama o sebe.

Posádka cestuje do vzdálených končin vesmíru, spojuje se s dříve vypuštěnými branami, čímž plní původní misi Destiny. Má tak v dosahu Hvězdné brany, které byly za staletí umístěny, bohužel však není schopna ovlivnit navigační plán lodi. Pokud někdo zůstane pozadu, není cesty, jak se pro něj vrátit. To vše přináší možnost setkávat se s novými rasami, nepřáteli a prožívat nová dobrodružství.


Seriál Stargate: Universe je další spin-off (odnož) seriálu Hvězdná brána.

Na tajné mimozemské základně Icarus probíhal výzkum devátého chevronu na hvězdné bráně. Jejich práce však byla narušena velkým útokem Luciánské aliance a byli nuceni základnu opustit. Zůstala jim však pouze jedna cesta ven - skrz bránu na neznámé místo, které se celou dobu schovávalo pod devátým chevronem.

Přeživší se ocitají na prastaré antické lodi Destiny, několik miliard světelných let od domova, bez možnosti návratu. Začíná boj o holý život, kromě prvních průzkumů se hned musejí vydat na nové planety pro zásoby, kterých mají velmi málo a Destiny je navíc silně poškozena. Díky jejich přítomnosti může loď pokračovat ve své tajuplné misi...

Posádka se postupem času vyrovnává s faktem, že se jen tak rychle nevrátí a jejich jedinou možností ke komunikaci se stávají antické kameny. První spory nastávají brzy, kvůli vedení. Celou výpravu vede plukovník Young, ale Dr. Rush se ho snaží zbavit a podporuje proto Wrayovou z IOA. V tu chvíli se také objevuje mimozemská rasa Modrých humanoidů, která chce Destiny pro sebe. Do toho všeho na Destiny provedou invazi jednotky Luciánské aliance, které také chtějí loď...

Ve chvíli, kdy se vše uklidní a posádka Destiny si začíná zvykat na přítomnost Luciánské aliance, objevuje Dr. Rush můstek a začíná chápat ovládání lodi. Potkávají rozsévací loď a nahlížejí do továrny na hvězdné brány. Rush se také blíží k odhalení cíle Destiny.

 

Další zveřejněný popis:


Stargate Universe sleduje skupinu vojáků, vědců a civilistů, kteří se o sebe musejí postarat poté, co jsou při útoku na jejich tajnou základnu nuceni projít bránou. Zoufalí přeživší se ocitají na palubě antické lodi ztracené v dalekém vesmíru. Zatímco bojují o přežití, dr. Rush pracuje na odhalení tajemství lodi ve snaze dostat skupinu zpět domů, ale brzy vychází najevo jeho postranní úmysly.

 

 

Hlavní postavy seriálu

Dr. Nicholas Rush (Robert Carlyle)
Plukovník Everett Young (Louis Ferreira)
Poručík Matthew Scott (Brian J. Smith)
Chloe Armstrong (Elyse Levesque)
Eli Wallace (David Blue)
Poručík Tamara Johansen (Alaina Huffman)
Seržant Ronald Greer (Jamil Walker Smith)
Camile Wray (Ming-Na)
Plukovník Telford (Lou Diamond Phillips)

 

 


SG-Portál.eu