Technické údaje

Hvězdná brána se našla v Egyptě, kde byla zakopána již od dob egyptských faraónů. V těch dobách se  

na Zemi nacházeli Goau'ldi, kteří vládli Zemi. Goau'ldi lidstvo zotročovali a dělali z nich své hostitele a Jaffy. Také je posílali na jiné planety, aby prováděli různé práce. Ale lidé v Egyptě se proti Goau'ldům vzbouřili a bránu zakopali.

Po nalezení byla brána převezena do tajného zařízení, které dříve sloužilo jako raketová základna. Poté dostalo označení SGC (Star Gate Command). Nemohli přijít na to jak brána pracuje a proto Kathrin - dcera muže, který bránu nalezl a proto byla přítomna na základně, nalezla Dr. Daniela Jacksona, který přednášel na univerzitě o tom, že pyramidy v Egyptě jsou přistávacím zařízením pro mimozemské lodě. Dr. Daniel Jackson přišel na způsob jak zprovoznit Hvězdnou bránu. Na aktivaci brány a vytvoření červí díry je potřeba zadání 7. symbolů, které 6 symbolů zaměřují polohu planety ve vesmíru a 7 symbol je poloha Země (nebo jiné planety, na které se nacházíte).

První mise vedla na Abydos, kde lidé byli zotročeni Goau'ldem Ra. Tým vedl Jack O'Neill, který byl ve výslužbě. Tam se Daniel zamiloval do Shauri a pomohli Abydanům vymanit se z otroctví. Nakonec Ra zabili atomovou bombou, kterou si přivezli s sebou, na palubě raovi lodi. Daniel zůstal na Abydosu a zbytek týmu odešel zpátky na Zem. Tehdy se domnívali, že Abydos je jediná paneta, na kterou vede hvězdná brána.  

Poté byla Hvězdná brána přikryta a hlídána vojáky. Jednoho dne Apophis aktivoval bránu a přišel na Zem. Tam unesl jednoho vojáka (ženu) a odešel zpátky. Když kontaktovali znovu Dr. Daniela Jacksona, on jim ukázal místnost s adresami na jiné planety. Znovu se rozběhl program hvězdné brány. Při   záchranné misi, kdy zachraňovali Abydany, udělal z Shauri a Skaary hostitele. Potom se k SG-1 přidal Jaffa Teal'c a pomohl jim uniknout. Program hvězdné brány se rozběhl naplno a cílem je získání nových technologií, které by pomohli v boji proti Goau'ldům. Vytvořili si spojence z Tok'rů, Asguardů a mnoho jiných...

 

 


SG-Portál.eu