Orijské

Křižácká loď

Křižácká loď má tvar skoro jako obyčejné lodě, avšak uprostřed je otvor, v jehož přední části se nachází brána v poloze naležato, z níž se po aktivaci převorem vynořila průsvitná energetická koule (patrně zdroj energie). Loď je dále vyzbrojena mohutným energetickým dělem. Paprsek, který toto dělo vysílá, dokáže proniknout goa'uldskými a s menšími obtížemi i asgardskými štíty, má ale omezený střelecký úhel. Loď je dále vybavena menšími postraními lasery a také dokonalými štíty, které jsou odolné vůči goa'uldským zbraním, ale při střetu s nejnovějšími asgardskými zbraněmi po pár zásazích kolabují. 

základní popis:

Pokročilost Orijské technologie je znát již na první pohled, tyto křižníky se nepodobají ničemu, co bylo dosud možné vidět. Základem lodí je podkovovitý trup s masivním čelem jehož vnitřní prostor je vyplněn pouze kruhovitým zdrojem energie. Šířka lodí je uzpůsobena tomu, aby mohly projít superbránou a je zhruba 400 metrů. Výška lodi v nejvyšším bodě jejího čela dosahuje téměř 200 metrů a loď je přes 1200 metrů dlouhá. V poměru k rozměrům lodě je její generátor štítu gigantický - poloměr kruhu který jej tvoří je zhruba 300 metrů. zbraňové systémy: Orijské křižníky jsou vybaveny dvěma typy zbraní. Prvním, slabším typem jsou zbraně podobné plazmovým palubním zbraním kterými jsou vybaveny ha'taky. Mají zhruba stejnou kadenci, na rozdíl od nich jsou však bez problému schopny proniknout jakýmikoliv goa'uldskými štíty. Křižníky jsou těmito zbraněmi vybaveny po celém svém těle a jsou schopny jimi střílet do všech směrů. Druhým typem je čelní energetické dělo. Jde a zbraň vystřelující spojitý proud energie naprosto neuvěřitelné síly. Jeden výstřel z této zbraně je schopen naprosto zničit celý ha'tak, dva výstřely bez problémů proniknou asgardskými energetickými štíty na Taurijských lodích a zničí loď třídy Daedalus. Zbraň se podobá dělu kterým Ori vybavili svůj satelit který postavili ranďané, je však několiksetkrát silnější. Energetický výboj trvá něco málo přes dvě vteřiny a zbraň je schopna opakované střelby zhruba každých 1,5 vteřiny. Teoretickou nevýhodou této zbraně je nemožnost směrovat její paprsek do všech stran, protože odklon paprsku od předpokládané osy děla lze provést v maximálním úhlu asi 12°. Vzhledem k manévrovatelnosti těchto lodí je to však jen zanedbatelný problém. obranné systémy: Pokud budeme orijské štíty použité v randském satelitu považovat za extrémně silné, pak ty, kterými jsou vybaveny orijské křižníky můžeme bez nadsázky označit za naprosto neproniknutelné. Energetické štíty takové síly, jakými jsou vybaveny tyto lodě, nemají nikde jinde obdoby. Nejenže na ně nemají žádný účinek palubní zbraně goa'uldských, taurijských ani asgardských lodí, ale neoslabil je dokonce ani přímý náraz ha'taku a následná exploze jeho reaktorů. Štíty nekopírují tvar lodi, ale tvoří jakousi bublinu jejíž stěny jsou v různých místech různě daleko od lodi. Jediný případ kolísání intenzity štítů byl naměřen během střelby z hlavní zbraně. Lze se jen dohadovat, jestli samotný proud enegie oslabuje štíty nebo jestli v těchto případech kolísá výkon lodního reaktoru, nicméně i tak jsou pro všechny známé zbraně tyto štíty neproniknutelné.

Amika 

Orijský orbitrál.Vybaven orijskými štíty,paprskem platformou z kruhy,hyperpohem a speciálním energetickým jádrem.Tyto lodě byly v seriálu viděny při bitvě se spojenými silami Jaffů,Země,Tokrů a Asgardů.kdy porazili obrovskou flotilu spojených sil a zničili loď Korelev(ruská BC-304).Jejich silné štíty dokázal překonat pouze Asgardský paprsek v epizodě Unending,který použila Odyssea.Orijský paprsek i štíty sou na výborné úrovni(schopné zničit Hatak na jeden zásah)Loď je oproti Odyssee gigantických rozměrů,sice není moc pohyblivá ale s technologií zbraní to bohatě dožene.

Death Glider zvaný také útočný letoun

Goauldská stíhačka.Žadné štíty ani hyperpohon hlavním cílem je boj s pěšáky v případě potřeby ´´nahnání´´ cíle tam kam potřebujete(viz. epoizoda Serpent´s Song)ale pokud má dobrou pozici může díky svým dvěma dělům(zvětšená kopie jaffských tyčových zbraní ale asi desetkrát težší)sejmout i Alkesh mám dojem že to bylo v té epizodě jak Carterová vyhodila do luftu slunce:-D
 


SG-Portál.eu