Goa'uldské

Al´kesh

Al-kesh je goau'ldský bombardér středního doletu. Nese maskovací zařízení. Je vysoce manévrovatelný a rychlý a díky tomu je nebezpečný i pro loď třídy Cheops. Používá se i jako bombardér na pozemní bombardování. Nese na spodu dělo, které vypadá jako dvě tyčové zbraně na točně. Střílí s velkou frekvencí a může se otáčet na všechny strany. 

 

Výrobní informace:

Výrobce - GOAULDI
Třída - Bombardér, transportérTechnický výkaz :

Délka - 35 m
Výška - 15 mPalivo - Tekutý naquadah + příměsy
Hyper pohon - MezihvězdnýObrana - Přídavné štíty + Maskování
Výbroj - 2 tyčová děla + Plazmové miny
Posádka - 12
Min. posádka - 2
Pasažéři - 50
Jiné systémy - Transportní kruhy, Autodestrukce

Ha´tak

Je to loď pyramidovitého tvaru. Je slabší, než loď třídy Cheops. Nemívá Hvězdnou bránu na palubě. Více než k boji bývá využívána jako větší Tel´tac, tj. k transportu materiálu, jaffů nebo Smrtících kluzáků. Může býti dovybavena štítem a silnějšími zbraněmi. Může letět až 10X rychleji než světlo. Má okolo sebe prstenec, který slouží jako hyperpohon.

Loď třídy Hatak je typická pyramidová mateřská loď Goa'uldů. Má generátor štítů, zbraně (obrovská tyčová děla, střely vypadají jako mnohonásobně zvětšený výstřel z tyčové zbraně) a prostor až pro tisíc Jaffů. Dále maskování, několik sad transportních kruhů na každé palubě, hangáry a obrovské nákladní prostory.


Anubisova mateřská loď je mateřská loď, na které se kombinují technologie Goa'uldů s některými technologiemi Antiků. Anubisova mateřská loď je mnohokrát větší než klasický Hatak, je i větší než jakákoli jiná mateřská loď Goa'uldů. Má velmi silné štíty, které jsou odolné proti goa'uldským a dokonce i asgardským zbraňovým systémům. Loď má kromě skvělých štítů i výborné zbraně. Jednak je to ultimátní dělo, které využívá šest goa'uldských ok (krystaly), a je schopné jedním výstřelem zničit planetu, a energetické výboje, které se osvědčily v boji s Hataky. Jeden výstřel dokáže zničit celou planetu, či flotilu Goa'uldských vládců soustavy.

Apophisova první mateřská loď měla být první mateřskou lodí Goa'ulda Apophise, byla však zničena týmem SG-1 ještě před jejím dostavěním (ve 3. epizodě čtvrté řady seriálu Hvězdná brána Odkaz Ataniků (v anglickém originále Upgrades)).

Apophisova druhá mateřská loď je mateřská loď, kterou Goa'uld Apophis postavil namísto své zničené první mateřské lodi. (Což Apophise rozzuřilo, takže se rozhodl postavit plavidlo ještě silnější, rychlejší a odolnější.) Tato loď je hned po Anubisově mateřské lodi nejsilnější a nejrychlejší lodí, jakou kdy Goa'uldi zkonstruovali. Má silné štíty a výbornou výzbroj. Loď je schopna čelit útoku mnoha Hataků, byla postavena jako symbol Apophisovy moci. Je také vybavena maskovacím zařízením.

Osirisova mateřská loď je vybavena silnějšími zbraněmi a štíty než loď třídy Hatak. Podařilo se jí zničit asgardskou loď třídy Biliskner.

 

Výrobní informace:

Výrobce - GOAULDI
Třída - Mateřská loď


Technický výkaz:

Délka - 700 m
Šířka - 650 m
Výška - 315 m


Palivo - Naquadah
Hyper pohon - Mezihvězdný
Energetický zdroj - Krystaly ve strojovně
Ochrana - Štíty
Řízení - MůstekVýzbroj - 60 děl
Doplňky - 12 letek kluzáků
Min. posádka - 2
Pasažéři - 2000
Kapacita nákladu - 700 000 tun
Jiné systémy - 15 transportních kruhů (5 hlavní, 10 vedlejší), Autodestrukce, Autopilot


 

Tel´tac 

Tel'tac je nákladní a přepravní loď. Používají ji goauldi i tok'rové. Goa'uldi ji využívají hlavně k přepravování někoho nebo něčeho, kdežto tok'ry je užívána na špionážní mise, jelikož je to jediná loď, na kterou mohou umístit generátor neviditelnosti. Může létat rychlostí cca 5X větší než světlo. Má klasický pyramidovitý tvar -nákladový prostor- a ve předu vystouplý ,,čumák" (pilotní kabinu)

 

informace:

Výrobce - GOAULDI
Třída - Průzkumná a nákladní loď


Technický výkaz:

Délka - 15 m
šířka - 8 až 9 m
Výška - 6,5 mHyper pohon - Mezihvězdný
Řídící jednotka - Kontrolní krystaly
Ochrana- Maskování + štíty


Výzbroj - nemá
Posádka - Pilot + Pomocný pilot
Pasažéři - Max. 25
Kapacita nákladu - 35 tun
Jiné systémy - Autodestrukce, Transportní kruhy, Autopilot, záchranné moduly, Přídavné brzdící motory

Loď třídy Cheops

Je to loď pyramidového tvaru. Je mnohem silnější a odolnější, než normální lodě Ha´tak, a proto to často bývá vlajková loď. Nejspíš je to lepé vybavený Ha´tak používaný jako vlaková loď

Je vybavena štítem. Tyto lodě jsou schopné cestovat rychlostí až 100X větší, než je rychlost světla. Na jejich palubě bývá umístěna Hvězdná brána. Má velikou kapacitu, a tak může přepravovat mnoho tun nákladu. Má také hangár, kam se vejdou stovky smrtících kluzáků a místo pro tisícovky jaffů. Je to velmi silná a nebezpečná loď. Je také schopná bombardování z orbity
 

Loď třídy Nemis

Tato třída je pojmenována podle prototypu - tedy Nemis. Apophis chtěl loď, která by předčila lodě třídy Cheops už dávno před invazí. Po invazi a získání tollanských technologií se projekt přesunul na Tollanu a dostal zde už konkrétní obrysy. NEMIS je pyramidální loď, tvarem a konstrukcí podobná třídě Cheops. Jenom s tím rozdílem, že je 5x větší. Na palubě je 5 iontových kanonů 2.generace. Díky značnému prostoru na palubě jsou zde i prostorné hangáry pro smrtící kluzáky.
Byl vyroben pouze jeden jediný prototyp, který byl zničen u Tollany při srážce s loďmi kapitána Josufa a V'kara. Na palubě zemřel i sám Apophis


 

Smrtící kluzák 

Smrtící kluzák je standardní dvoumístný goa'uldský stíhač. Je schopen letu v atmosféře i ve vesmíru avšak není vybaven hyperprostorovým motorem. Nese 2 tyčová děla. Po Teal'cově zradě nechal Apophis do svých kluzáků namontovat zařízení, které v případě krádeže zadají kurz na jeho domovskou planetu. Vzhledem k absenci hyperpohonu takový let může trvat i milion let a proto se jedná o poměrně efektivní trest.

 

Výrobní informace:
Výrobce - GOAULDI
Třída- Stíhací letoun


Technický výkaz:

Šířka + rozpětí křídel -18 m
Délka - 6 až 8 m
Výška - 4,5 m
Max. rychlost - 12 000 km /h

Motory - Goauldský pohonný systém
Palivo - Tekutý naquadah
Hyper pohon - nemá
Štíty - nemá
Řízení - Řídící páky


Výzbroj - 2 Tyčová děla
Posádka - Pilot + Pomocný pilot
Pasažéři - žádní
Kapacita nákladu - 4,5 kg

Bojový kluzák

Bojový kluzák je opět dvoumístný stíhač ozbrojený dvěma tyčovými děly. Dokáže proletět bránou, narozdíl od Smrtícího kluzáku, který na to má příliš velké rozpětí křídel. Tyto kluzáky se používaly asi před sto lety. 

Osirisova loď

Osirisova loď je loď se kterou Osiris uprchl ze Země. Tvarem přípomíná loď třídy Telta'c. Ze spodní části lodi se vysouvá dlouhý masivní osten neznámé funkce.

 

Goa´uldský vojenský transportér 

Tato loď, tvarem opět trochu pyramidální, je asi stejně velká jako Al-kesh (tj. o něco větší než nákladní loď Tel'tac). Má za úkol přepravovat jaffy a pozemní techniku (např. tyčová děla) na planety, kde chtějí goauldi provést pozemní útok. Byla použita např. v epizodách Summit nebo Full Circle. Mají celkem dobré pancéřování, takže si na ně pozemská raketa jen tak nepřijde, a zřejmě mají i energetické štíty. Informace o zbraňových systémech nejsou....


SG-Portál.eu