Destiny

https://hvezdnabrana.cz/coder/Destiny.png

Starověké antické průzkumné plavidlo zahájilo svoji cestu ze Země před několika tisíci lety, kdy se mnozí Antikové začali zabývat povznesením.
Destiny, jak byl přeložen název lodi z antičtiny, byla navržena ke zkoumání planet, kde lodě, které vysazovali na jejich povrchy Hvězdné Brány. Ve vesmíru tak mohou být stovky, či tisíce izolovaných sítí Hvězdných Bran.
https://hvezdnabrana.cz/coder/Destiny2.png

Destiny má informace o složení a zdrojích planet pro pomoc posádce při získávání nezbytných surovin k přežití. Vše, co je nezbytné, jde do databáze, ze které Destiny čerpá informace.
Zdá se, že Destiny byla vytvořena Antiky s bránou, kterou lze otevřít s devíti symboly. Podle toho, co je v současné době známo, pouze devíti symbolová adresa se dokáže připojit k lodi (podobně jako telefonní číslo.). To dává smysl, protože Destiny putuje vesmírem a nelze přesně určit její přesnou polohu. Adresa byla navržena tak, aby hledala konkrétní místo v trojrozměrném prostoru.
Když loď rozpozná, že je kontaktována, vyletí z FTL, aby se mohla červí díra připojit na její bránu.
V současné době nejde kurz Destiny změnit. Má alespoň dva raketoplány pro krátké mise, avšak jeden byl vážně poškozen. Když se loď zastaví v dosahu sítě bran, začně odpočítávání, které určuje dobu na průzkum. Tento „jev" nejde změnit.

https://hvezdnabrana.cz/coder/Destiny4.png
Destiny čerpá svoji energii ze slunce, solární energii. Když má loď málo paliva, vypadně z FTL a sama se navede přímo do hvězdy, kde sluneční kolektory pohlcují záření. I přes tuto efektivitu v designu, Destiny odkáže zadržet pouze 40% energie. To je málo, aby se mohla vytočit červí díra zpět na Zemi.

Technologie


Destiny má mnoho pokročilých technologií k dispozici. Od Hvězdné Brány a raketoplánů, přes energetické zbraně, FTL pohon a všestranně použitelné štíty.
Energie

https://hvezdnabrana.cz/coder/Destiny3.png

Destiny je schopna absorbovat a využít sluneční energii přímo z hvězd. Zanechává si dostatečnou kapacitu energie, aby mohla proletět nižší vrstvou atmosféry a načerpat pomocí solárním generátorů potřebou energii. V době, kdy posádka základny Icarus přišla na Destiny, byla hladina energie extrémně nízká. Loď proto sama vypnula všechny nepotřebné systémy a vletěla do hvězdy. IOA chtělo využít této příležitosti a nechat loď načerpat další energii, která by následně mohla vytvořit stabilní červí díru na Zemi. Doktor Rush tento plán „sabotoval" a Eli Wallace později zjistil, že tento plán mohl mít daleko destruktivnější následky, než si mysleli.

Štíty

https://hvezdnabrana.cz/coder/shields.png

Destiny má štítové systémy, které jsou schopny najít trhlinu v plášti lodi, zapnout štít v narušené části a zachovat tak atmosféru. Síla štítu je závislá na energii, přesto jsou však po celé lodi zaceleny tyto „trhliny" a štíty jsou aktivní. Štíty Destiny odolávají velkému teplu a turbulencím koronosféry.

Zbraně

https://hvezdnabrana.cz/coder/zbrane.png

Destiny má obrovské množství energetických zbraní, jejíž paprsky jsou zbarveny do žluta. Po celé lodi se nachází mnoho zbraňových věží, které jsou rozesety hlavně na trupu lodi. Zbraně jsou schopny střílet rychle za sebou, avšak střílením ze zbraní se rychle snižuje energie. Zbraně momentálně nemají velké využití, avšak nejspíš dojde ke střetnutí s mimozemskou rasou, která bude chtít Destiny zničit. Zbraně budou rozhodně potřebné.

FTL pohon

https://hvezdnabrana.cz/coder/ftl.png

Pohon FTL je schopen cestování rychlejší než světlo, avšak nedosahuje úrovně hyperprostoru. Tento pohon Antikové použili zjevně poprvé na Destiny. Při příchozí červí díře ve Hvězdné Bráně loď opustí FTL, takže se brána může spojit. Destiny má dvanáct jednotek pro fungování FTL pohonu. Při vypnutí ruší FTL antické kameny dlouhého dosahu.

Hvězdná Brána

https://hvezdnabrana.cz/coder/gateroom.png

Brána na palubě Destiny má odlišný design od bran, které známe z Pegasu a Mléčné Dráhy. Podle Dr. Rushe jsou brány tohoto typu vůbec první, které byly Antiky vytvořeny. Kromě toho, že je tento typ bran na Destiny, používá se na planety v celém vesmíru, kde je rozesávají lodě na výrobu těchto bran .
  Brána na Destiny se točí celá, ne jen vnitřní kruh. Po zadání adresy se nad bránou rozsvítí „koule". Až se spojení uzavře, následuje „výbuch" CO2 z průduchů po obou stranách brány.